Pivo!

Dalešická piva jsou vařena na stupňovitost, nejsou filtrována ani pasterována. 

Starý pivovarský zákon říká, že k výrobě piva se smí použít jen vody, sladu, chmele a kvasnic a během výroby do něj nemá být nic přidáváno, ani z něj odebíráno. Dalešické pivo se od znovuotevření pivovaru v roce 2002 vaří výhradně tímto klasickým způsobem, nepasterizuje se ani nefiltruje a zůstává tak zcela přírodním produktem.  

 
 
mapa.jpg

KDE ČEPUJÍ DALEŠICKÉ?

 
 
pivo.jpg

AKTUÁLNĚ V PRODEJI:

Osvald 10%, pivo světlé výčepní

Dalešická 11%, světlý ležák

Dalešické Májové 13%, světlý speciál- absoluní vítěz soutěže Pivo České republiky 2019

Fledermaus 13%, tmavý speciál

Chmelnice 12%, světlý ležák premium

VŠECHNA DALEŠICKÁ PIVA VYRÁBĚNÁ V PRŮBĚHU ROKU:

Osvald - světlé pivo výčepní 10% 

Osvald je světlé výčepní pivo 10%, které je chmeleno deseti českými chmely, jejichž odrůdy jsou běžně pěstovány napříč českými a moravskými chmelnicemi. Pojmenové je po významném pěstiteli chmele z období první republiky Karlu Osvaldovi. 

Složení: voda, ječné slady, chmel (Žatecký poloraný červeňák, Saaz late, Sládek, Kazbek, Bohemie, Harmonie, Premiant, Rubín, Agnus, Vital)
Obsah alkoholu: 3,8 % obj. 
Doba zrání: 3-5 týdnů

Dalešická jedenáctka - světlý ležák 11% 

Vlajková loď Dalešického pivovaru, nejoblíbenější pivo našich zákazníků. Vyznačuje se vyváženou plnou chutí moravského humnového sladu a jemnou hořkostí aromatických žateckých chmelů. Pivo, jehož nejlepší vlastností je vysoká pitelnost.

Složení: voda, ječné slady, žatecký chmel
Obsah alkoholu: 4,3 % obj.
Doba zrání: 4–6 týdnů

Kouřící králík - polotmavý ležák 12% 

Pivo načervenalé barvy, sladové chuti s mírným akcentem barevných sladů a příjemnou hořkostí žateckých chmelů.

Složení: voda, ječné slady, žatecký chmel
Obsah alkoholu: 4,7 % obj.
Doba zrání: 5–7 týdnů

Wiener - vídeňský ležák 12% 

Čtyřikrát chmelené pivo měděné barvy - čtvrté chmelení probíhá za studena přímo v ležáckém tanku, aby vyniklo jedinečné aroma Žateckého poloraného červeňáku. Speciální vídeňský slad dodává pivu charakateristickou sametově hebkou sladovost s oříškovými podtóny a s příjemným kořeněným dozníváním.

Složení: voda, vídeňský slad, chmel (Žatecký poloraný červeňák, Agnus)
Obsah alkoholu: 4,8 % obj.
Doba zrání: 8 týdnů

Anton Dreher - extra hořký ležák 12% 

Pivo pojmenované po jednom z významných majitelů Dalešického pivovaru. Vysoká dávka čistě žatechkých chmelů propůjčuje tomuto pivu hořkost, která je vyvážena plným sladovým tělem.

Složení: voda, ječné slady, žatecký chmel
Obsah alkoholu: 5 % obj.
Doba zrání: 8 týdnů

Chmelnice - světlý ležák premium 12%

Prémiová dvanáctka s příjemnou chmelovou hořkostí a svěžím chmelovým aroma.V každém půllitru této várky je vyvařeno zhruba 12 hlávek čerstvě česaného Žateckého poloraného červeňáku z Tršické oblasti na Moravě.

Složení: voda, ječné slady, chmel
Obsah alkoholu: 5,0 % obj.

Věrtel - světlý ležák 12% 

Pivo chmelené čerstvě sklizeným hlávkovým chmelem z žatecké oblasti. Díky tomu získává intenzivní jemnou hořkost a pravé chmelové aroma Žateckého poloraného červeňáku. 

Složení: voda, moravský humnový slad, žatecký chmel
Obsah alkoholu: 5,0 % obj.

Dallas - světlý ležák 12% 

Speciální várka ležáku uvařená ze světlého sladu a tří aromatických odrůd chmele, čímž v pivu vyniklo aroma citrusů s nádechem tropického ovoce a výraznější hořkost vyvážená sladovým tělem. Pro várku v roce 2018 byl přidán ještě čtvrtý chmel - Cascade. 

Složení: voda, ječný slad, upravený chmel (Equinox, Amarillo)
Obsah alkoholu: 5 % obj.

Výroční ležák - pivo světlý ležák

vyrobené pro vás i pro nás k oslavě sedmnáctého výročí významného dne 19. 8. 2002. Tehdy byla přesně po 25 letech opět uvařena v Dalešickém pivovaru várka piva, první v současné historii. Světlý ležák s výraznou chmelovou hořkostí, doplněnou o pravé chmelové aroma. Nefiltrované a nepasterované.

Složení: voda, ječný slad, upravený chmel
Obsah alkoholu: 5 % obj.

Bohemie - jubilejní světlý ležák 12% 

Světlý ležák, pro jehož chmelení jsme vybrali pouze českou odrůdu chmele Bohemie. Díky dochmelení za studena v ležáckém sklepě se zvýraznilo její jedinečné chmelově kořenité aroma a chuť. 
Pivo bylo uvařeno na oslavu patnáctého výročí významného dne 19. 8. 2002, kdy byla přesně po 25 letech opět uvařena v Dalešickém pivovaru várka piva - první v současné novodobé historii. 

Složení: voda, ječný slad, upravený chmel (Bohemie)
Obsah alkoholu: 5 % obj.

Viridus - světlý ležák 12% 

V roce 2018 jsme opět uvařili ležák chmelený čerstvě sklizeným hlávkovým chmelem, tentokrát nazvaný Viridus (Zelenáč). První várka je chmelena Žateckým poloraným červeňákem z Tršické oblasti na Moravě, druhá várka Premiantem a třetí várka Sládkem. V každém půllitru z této várky je svařeno zhruba 10 hlávek nesušehého chmele.

Složení: voda, ječné slady a chmel
Obsah alkoholu: 5 % obj.

Dalešické májové - světlý speciál 13% 

Světlé pivo temně zlaté barvy, plné sladové chuti s jemnou vůní a příjemnou hořkostí žateckého chmele. Pro výrobu používáme 4 druhy ječných sladů, čímž Dalešické májové získává složitější chuť, ve které je rozhodně co hledat. 

Složení: voda, ječné slady, žatecký chmel
Obsah alkoholu: 5,3 % obj.
Doba zrání: 6–8 týdnů

Fledermaus - tmavý speciál 13% 

Tmavé pivo temně rubínové barvy, plně rozvinuté chuti barevných sladů, bez známky připálenosti se sladovým aroma, vyšší hořkostí, bez přílišné nasládlosti tmavých piv.

Složení: voda, ječné slady, žatecký chmel
Obsah alkoholu: 5,3 % obj.
Doba zrání: 4–8 týdnů

Tadeáš - světlý speciál 14% 

Speciální světlé pivo výrazné ušlechtilé hořkosti po čtyřech odrůdách českého chmele, které vděčí za svou harmonickou chuť dlouhému ležení v historickém sklepě našeho pivovaru. Pivo bylo pojmenované na počest Tadeáše Hájka z Hájku (1525-1600), jehož publikace "O pivu, způsobech jeho přípravy, jeho podstatě, silách a účincích" je bezesporu první publikací o pivu vydanou v Čechách a velmi pravděpodobně také na celém světě. 

Složení: voda, ječný slad, upravený chmel (Agnus, Premiant, Bohemie, Žatecký poloraný červeňák)
Obsah alkoholu: 5,7 % obj.

Märzen - polotmavý speciál 14% 

Původní styl Märzen vznikl tak, že se na konci března uvařily poslední várky piva, které byly silnější a výrazněji chmelené, aby vydržely přes léto, kdy se pivo nevařilo z důvodu nebezpečí požáru a vysokých teplot ve sklepě. 
Dalešický Märzen má díky použitým sladům jemně praženou chuť a měděnou barvu, díky německým odrůdám chmele kořenitou hořkost. Tyto vlastnosti jsou po šestiměsíčním zrání v ležáckém sklepě krásně propojené. 

Složení: voda, ječné slady, upravený chmel
Obsah alkoholu: 5,8 % obj.

Bock - světlý speciál 16% 

V chuti výrazně sladové pivo vyvážené jemnou hořkostí. Bock je speciální spodně kvašené silné pivo, které je oblíbené především v Bavořích a pochází z německého města Einbeck. 

Složení: voda, ječné slady (mnichovský slad, moravský humnový slad, vídeňský slad), žatecký upravený chmel (Žatecký poloraný červeňák, Sládek, Premiant)
Obsah alkoholu: 6,8 % obj.

Bock Wood Aged - světlý speciál 16% 

Speciální spodně kvašené silné pivo, které jsme nechali uležet na speciálně vypáleném dubovém dřevě, čímž získalo navíc jemné vanilkové aroma a chuť. 

Složení: voda, ječné slady (mnichovský slad, moravský humnový slad, vídeňský slad), žatecký upravený chmel (Žatecký poloraný červeňák, Sládek, Premiant)
Obsah alkoholu: 6,8 % obj.

 

OCENĚNÍ:

Pivní pečeť 

Cena udělovaná každoročně v rámci Mezinárodního pivního festivalu - jedné z největších a nejprestižnějších degustačních soutěží v České republice.

Pivo České republiky

Každoročně pořádaná soutěž při červnových Slavnostech piva v Českých Budějovicích. 

Jarní cena českých sládků 

Mezinárodní degustační soutěž piv kterou pořádá Pivovarský dvůr Zvíkov ve spolupráci s Českomoravským svazem minipivovarů o. s.

Pivo, Bier & Ale, výroční ceny České a moravské pivovarnické akademie + Národní degustační soutěž o nejlepší pivovar 

Regionální potravina

OBJEDNÁVKY A CENY SUDŮ

PŮJČENÍ VÝČEPNÍHO ZAŘÍZENÍ